Монастир і костел св. Анни


Україна, Львівська область, Львів, вул. Городоцька, 32


Костел Святої Анни і монастир — пам'ятник історії і архітектури в Львові (Україна) на перехресті вулиць Городоцкой і Шевченко (колишньою Яновськой). Після легалізації УГКЦ будівля перейшла у власності цієї конфесії і називається храм Святої Ганни. Дерев'яний римо-католицький костел Святої Ганни заклали в 1507 році на місці, де міською вартою були убиті і поховані цехи кравців, що бігли з Львова підмайстра. У 1509 році костел згорів і лише в 1599 році був відновлений. Нинішня будівля збудована в 1730 році.
 
Специфічні межі бароко поєднуються із скромністю і простотою розчленовувань, конструкцій, ліній силуету, скромністю декору і інших ознак ренесансу. Пізніший елемент — башта, побудована в 1927 році архітектором Б. Віктором з куполом в стилі арт-деко. Перед баштою прибудований тригранний притвор, оформлений пілястрами. Колишній костел є однонефную базіліку з гранованою триярусною баштою на фасаді, збудована з каменя і цегли. Перекриття склепінчасті, дах похилої з сигнатурою. За баштою по центру розміщений фронтон, фланкирований вазами. Арочні віконні прорізи в обрамленнях.
 
У радянські часи в церкві був склад, а пізніше каси, які називали городоцькими (від назви вулиці Городоцької вулиць). У храмі сучасний інтер'єр після реставрації 1997 років. Монастирська будівля, яка примикає з південного боку, зберегла характерні межі архітектури XVIII століття.

Монастир і костел св. Анни

+38 (032) 233 31 72